KONST / Ramar / Ram 5921296
*
nr 592 1296
Ram
Med tryck från sekelskiftet, 64x38
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 18:35:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 20:37:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
6358 Kökshanddukar
30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:39
-
7170 Manschettknappar
Ett par, 18k guld, 1946, med monogram. Vikt: 9,6g ca
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:34
*
Ram
nr 592 1296
Ram
Med tryck från sekelskiftet, 64x38
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 20:37:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24 -
6358 Kökshanddukar
30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:39 -
7170 Manschettknappar
Ett par, 18k guld, 1946, med monogram. Vikt: 9,6g ca
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:34



